Ensotek Su Soğutma Kulesi Özellikleri

1. CTP malzemeden imal edildiğinden boyama ihtiyacı duyulmaz.

2. Kimyasallara ve korozyona dayanıklıdır. Birkaç yılda aşağıda görülen saç kule gibi paslanıp dökülmez. ..

 

Sac Kule

 

Ensotek Kule Özellikleri

 

3. Dolgu olarak;

3.1. Suyun;  kirli, yağlı, tufallı, kireçlenmeye müsait olduğu ve ortamın çok tozlu olduğu işletmelerde PP (Polipropilen) malzemeden imal edilen bigudi  kullanılır. PP malzeme, 100°C sıcaklığa kadar olan proses sularında dahi başarıyla kullanılır. Tıkanma riski azdır, yeniden kullanılmak üzere temizlenmesi mümkün ve kolaydır.

3.2. Suyun temiz olduğu (yağ, tortu, kireç ve pislikten arındırılmış) işletme ortamının toz ve pislikten arındırıldığı tesislerde PVC petek dolgu kullanılır. Islak yüzeyi fazla olmasından dolayı soğutma performansı diğer dolgu tiplerine göre oldukça iyidir.

4. Kullanılan malzemeler birbirleri ile uyumludur. CTP yapı içerisinde metal veya ahşap malzeme yoktur, dayanıklılık 3mm kalınlıktaki ithal Coremat malzeme ile sağlanır.  Bu sebeple 30- 40 yıl hizmet vermesi mümkündür.

5. Bakım maliyetleri saç kulelere oranla oldukça azdır.

6. Havayı üstten emen kulelerde fanın tükettiği enerji havayı alttan iten kulelere göre daha düşüktür. Kuleden atılan nemli havanın çıkış hızı yüksek olduğundan kule çevresinden uzaklaşır. Fan tarafından yeniden emilme ihtimali yoktur.

Alttan itmeli kulelerde ise, kuleden atılan nemli havanın çıkış hızı çok düşük ve yoğunluğu fazla olduğundan kule çevresinden fazla uzaklaştırılamaz. Buda nemli havanın fan tarafından tekrar kuleye emilmesine neden olur.

Bu sebeple havayı üstten emen kuleler, alttan itmeli kulelere göre yaklaşık 1,5 – 2 kat enerji tasarrufu sağlamaktadır.

 

Cebri Çekişli Kule Hava Sirkülasyonu

 

 

 


Cebri İtişli Kule Hava Sirkülasyonu

 

7. Soğutma performansı ve yaş termometre sıcaklığına yaklaşımı (ortam havasına yakın soğutma )  iyi olduğundan işletmelerin verimini artırıp, ürün kaybına yol açmaz, sistemlerin enerji tasarrufu yapmasını sağlar. 

8. İlk yatırım maliyetleri saç kulelere göre nispeten yüksek (ham malzemesi saça göre pahalı) olmasına rağmen, çok kısa sürede bakım ve işletme maliyetlerinde tasarruf sağlayan kulemiz; kullanıcılar için en ekonomik olanıdır.

9. Yedek parça temini çok kolay ve ucuzdur.

 
 

ENSOTEK CTP Su Soğutma Kuleleri ve Teknolojileri Mühendislik San.Tic. Ltd. Şti

Muratpaşa Mah. Uluyol Cad. No:19 İstanbul Tower K:5 Bayrampaşa İSTANBUL - TÜRKİYE
Tel: +90212 613 33 09 - 01 (Pbx) - Fax: +90212 613 33 10

Tüm Hakları Ensotek' e Aittir Hiçbir İçerik Kopyalanamaz © 2006 - 2014   

                

Web Tasarım MW